Тиждень української мови та літератури «Від мови, явища космічного, до рідної, простої, звичної…»

З метою сприяння утвердженню  статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання у молодого покоління  поваги до свого народу, мови і літератури, традицій, виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, підвищення рівня загальної мовної культури у Іллінецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 із 05.11 до 09.11.2018 року було проведено Тиждень  української мови та літератури  «Від мови, явища космічного, до рідної, простої, звичної…».

Предметний тиждень уже традиційно приурочений Дню української писемності та мови – святу, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем у  день вшанування пам’яті Преподобного Нестора –Літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія .

У класних колективах пройшли години спілкування  «Рідна мова в рідній школі», «Мово моя калинова», «Слово в душі - душа у слові» (класні керівники 1- 11 класів), інформаційні хвилинки на уроках української мови «Чому День української писемності та мови відзначається в День вшанування пам’яті преподобного Нестора Літописця», «Значення мови в житті людини» (учителі-предметники).

Протягом тижня в школі були організовані тематичні виставки  літератури  «Чарівний світ української поезії» (бібліотекар Восьмушко О.І.),  ілюстрацій до українських народних казок «Слово — то мудрості промінь, слово — то думка людська» (учитель образотворчого мистецтва Вольська Т.О., педагог - організатор Фарисей Л.А.). На виставці «Ім’я його калиновим уставом в папірус літ вписали журавлі…» учнями та учителями школи були представлені  мистецькі вироби із портретами Т.Г.Шевченка.

Учні 8АБ та 9А класів взяли участь у квесті до Дня української писемності та мови «Знавці української мови» (учителі української мови та літератури Дяченко Л.М., Арсеньєва В.А.). За результатами виконаних завдань переможцями стали учні 8Б класу (учитель Дяченко Л.М.).

Учитель української  мови та літератури Бірюкова Л.О. організувала серед учнів 2-11 класів конкурс читців віршів про мову «Звучи, рідна мово!». Варто відзначити декламаторські здібності  Михайловської Єлизавети (9А кл.), Пшеничної Анастасії (5А кл.), Кальчук Анастасії (4Б кл.), Гончарук Альони (8А кл.), Вітковського Миколи (7Б кл.), Панченко Марії (7А кл.)

Виставка  поштових листівок «Месенджер» із минулого», оформлена учителями української мови та літератури Гончаровою Н.А. та Арсеньєвою В.А., познайомила вихованців з історією привітань та листування ХХ століття .

09.11.2018 року 17 учнів та учителів школи взяли участь у  XVIII Всеукраїнському радіодиктанті  національної єдності.

Учитель  української мови та літератури  Дудюк Я.Є. провела конкурс  «Пані Каліграфія», який проходив у 2 етапи і включав змагання із скоропису, каліграфії та створення монограм. За рішенням журі переможцями конкурсу стали учениця 5Б класу Кириленко Софія (І місце),  учениця 5А класу Пшенична Анастасія (ІІ місце), учень 6Б класу Назарян Роберт (ІІІ місце). Кращими було визнано монограми Іщук Тетяни (8Б кл.), Пупкова Богдана (7Б кл.), Вітковського Миколи (7Б кл.).

Учителі - словесники  продемонструвати найрізноманітніші форми роботи, що сприяло  розвитку креативності учнів та їх пізнавального інтересу. Слід відзначити творчу роботу вчителів української мови та літератури , які доклали багато зусиль, щоб заходи пройшли на належному рівні.

21.11.2018 | Aдмін